Białe wnetrza – klasyka ponad wszystko

Symboliczne znaczenie białego koloru to przede wszystkim czystość, niewinność i pokój. Zazwyczaj kojarzy nam się z dobrem i jasnością, a także wiarygodnością, przejrzystością i prawdomównością.
Biała barwa stanowi połączenie wszystkich kolorów i jest niesamowicie uniwersalna, neutralna. Często odbierana jest także jako symbol bezpieczeństwa i to może właśnie dlatego tak często wybieramy kolor biały jako kolor dominujący w naszych mieszkaniach.

Ściany mieszkania pomalowane na biało dodają naszemu lokum świeżości i optycznie powiększają pomieszczenia. Jeśli więc Twoje mieszkanie nie należy do największych, to pomalowanie go na biało jest świetnym pomysłem. Białe pomieszczenia wpływają również kojąco na nasze zmysły, pomagają się odprężyć i owocnie pracować.

Mieszkanie wystylizowane z przewagą białych kolorów zawsze będzie modne – to kolor ponadczasowy, świetnie współgrający z innymi, nawet najbardziej krzykliwymi barwami, jak kanarkowa żółć, soczysta zieleń czy hipnotyzujące indygo. Biel to klasyka i elegancja w jednym.
Jeśli nie przepadasz za pomieszczeniami wystylizowanymi w jednym kolorze, możesz ożywić swoje wnętrze stosując kolorowe dodatki. Najlepiej jeśli postawisz na tylko jeden dodatkowy kolor, by nie przesadzić. Białą ścianę możesz też urozmaicić fototapetą, obrazem lub ozdobnym kamieniem.

Jeśli lubisz się wyróżniać i chcesz, żeby Twoje mieszkanie też nie było urządzone w sztampowym stylu, możesz odważyć się na różne, ciekawe dodatki w stylu industrialnym. Białe wnętrze świetnie urozmaici drabina aluminiowa, którą możesz wykorzystać jako regał na książki lub jako stojak na donicę. Europalety mogą posłużyć Ci za oryginalny stolik kawowy, a słoiki pomalowane wybraną przez Ciebie farbą sprawdzą się jako wazony.

Jeśli lubisz klasyczne wnętrza, postaw na biel. Uniwersalność tej barwy pozwoli Ci na szybką zmianę designu pomieszczeń, jeśli tylko najdzie Cię taka ochota. Wystarczy, że zmienisz kolor zasłon czy poduszek w salonie i voilà – odmienione mieszkanie gotowe!