Wełna do ocieplenia poddaszy

Przy wykończeniu naszego domu, niewątpliwie ważnym elementem jest użycie odpowiedniego materiału do izolacji i ocieplenia dachu. Przez źle dobrane materiały może uciekać od 10 procent do 25 procent ciepła! Polecamy wełny ze sklepu https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/welna-styropian/welna-do-poddaszy

 

Warto zainwestować w dobre ocieplenie i wybrać grubszą warstwę izolacji. Przez zwiększenie o 10 cm grubości warstwy izolacyjnej poprawimy dodatkowo izolację cieplną, a przez to zaoszczędzimy w przyszłości na kosztach eksploatacji domu. W dobie dzisiejszych materiałów, za najbardziej sprawdzony sposób uważa się ocieplenie z wełny mineralnej. Takie dwuwarstwowe ocieplenie wełną to gwarancja energooszczędności i zabezpieczenia przed mostkami termicznymi. Na jej właściwości izolacyjne składa się niska przewodność cieplna powietrza znajdującego się pomiędzy strukturą jej włókien. Tego typu izolacja zastosowana w belkach konstrukcyjnych budynku redukuje wymianę ciepła oraz stanowi ochronę przeciwpożarową dla głównych elementów nośnych dachu.

Co więcej, jest to nie tylko materiał ekologiczny, ale również ekonomiczny. Koszt zakupu wełny jest stosunkowo niewielki i przy średniej wielkości budynku, zwróci się po ok. 2 sezonach. Nie stanowi przy tym problemu w ułożeniu.

 

Wełna mineralna to produkt wykonywany z surowców mineralnych takich jak piasek kwarcowy (wełna szklana) i bazalt (wełna skalna) z różnymi domieszkami.

Jej główną zaletą jest doskonała izolacyjność cieplna, która powoduje utrzymywanie stałej temperatury w ocieplonych pomieszczeniach.

Ze względu na włóknistą strukturę stanowi także doskonałą izolację akustyczną, przez co z powodzeniem wycisza dźwięki i hałasy w pomieszczeniu.

Wełna do poddaszy została uznana za materiał niepalny, sklasyfikowany w najwyższej klasie A1 (w skali od A1 do F).

Wełna mineralna stanowi swoistą zaporę przeciwogniową (nawet przez około 2 h), hamuje rozprzestrzenianie się płomieni, a jej temperatura topnienia wynosi przeszło 1000oC. Dzięki jej włóknistej strukturze, w wyniku styczności z płomieniem nie wydziela się dym. Pomiędzy włóknami może utworzyć się para wodna, jednak wełna nie ma właściwości higroskopijnych.

 

Wełnę mineralną stosuje się nie tylko do izolacji dachu, ale również jako materiał chłonny akustycznie w sufitach podwieszanych (umieszcza się ją pomiędzy sufitem, a stropem). Jej tłumiące dźwięk właściwości wykorzystuje się również przy instalacjach wodnych i centralnego ogrzewania i do izolacji ścian zewnętrznych – np. ścianek działowych, co powoduje zwiększenie